Referencie

AC Sparta Praha

Dávid Hancko

AC Sparta Praha

Hancko v2S Radkom som začal spolupracovať keď som začal pravidelne hrávať Fortuna ligu, čo bol pre mňa veľký sen odmalička a som veľmi rád, že mi pomohol v tomto pre mňa novom prostredí čo najlepšie zvládať ťažké a zároveň veľmi príjemné veci, byť stále 100 % koncentrovaný a tešiť sa z každého jedného tréningu. Taktiež sme spolupracovali pri mojich reprezentačných štartoch, pred ktorými som bol "trochu" nervózny a vždy sme sa spoločne pripravili na čo najlepší výkon. Určite odporúčam každému jeho služby, lebo mne v mojej kariére a hlavne živote veľmi pomohli."

MŠK Žilina

Kristián Vallo

MŠK Žilina

Vallo2Práca s Radom ma veľmi baví, nie sú to len tie klasické prednášky o koncentrácii a pod., každé sedenie je iné, premyslené a dáva význam pre zamyslenie sa. Navyše tréningy sme robili aj na ihrisku, kde sme teóriu preniesli do praxe a malo to ešte lepší efekt. Za rok a pol som sa naučil pracovať s tlakom a očakávaniami, prekoncentrovať sa po chybe, pripraviť na zápas, zvládať kritické momenty či udržať si sebavedomie. Rada beriem ako skvelého trénera, ktorý vie ako s tebou pracovať, ale aj ako dobrého kamaráta. Hocikedy si na mňa nájde čas a za to ďakujem!

Vallo v5Vallo3 v2

Philadelphia Union

Matej Oravec

Philadelphia Union

OravecSom vďačný za príležitosť spolupracovať s Radom. Ukázal mi stránku futbalu alebo športu celkovo z inej perspektívy a naučil ma veci, ktoré ma posunuli či už v kariére alebo ako človeka v živote. Tréningy, či už na ihrisku alebo cez videohovor ma nesmierne bavili. Rád si spomínam na naše tréningy, keď som musel behať s naslepo s páskou okolo očí alebo sa kúpať o 6 ráno v ľadovom mori :)  Myslím, že práve tam som našiel dôveru v samého seba! Určite odporúčam každému športovcovi, ktorý sa chce zlepšovať! 

IMG 0835

FK Mladá Boleslav

Róbert Mazáň

FK Mladá Boleslav


MazanPrácu s Radom si pochvaľujem od nášho prvého rozhovoru. Vďaka tomu sa cítim pripravenejší a koncentrovanejší na výkon v zápase, veľmi mi to pomáha pripraviť sa na zápas. Spomínam si, ako pred zápasom na Nou campe proti Barcelone chcel odo mňa, aby som si len tak predstavil aké by to bolo, keby som šiel hrať na opustený ostrov, červený proti modrým :)  Hovorím si, no užil by som si to, ale Rado ja idem hrať na najväčší štadión na svete proti najlepšiemu hráčovi histórie :) Nakoniec po rozhovore som si ten zápas naozaj užil a cítil sa skvelo, bez tlaku. Tak ako vždy po našich rozhovoroch.

IMG 5570IMG 5541

Cracovia Krakow

Michal Sipľak

Cracovia Krakow

SiplakSpolupráca s Radom mi dala veľmi veľa. Ešte pred naším stretnutím som mal veľké problémy s koncentráciou na ihrisku a jedna chyba v zápase ma dokázalo rozhodiť na zvyšok zápasu, moje sebavedomie nebolo taktiež ideálne. Po našej spolupráci sa mi tieto veci podarilo odstrániť. Cítil som oveľa väčšiu voľnosť na ihrisku ale aj mimo neho. Mentálna stránka je niečo, čomu veľa ľudí neprikladá veľkú váhu, ale je to veľmi dôležitá súčasť každého športovca. 

MŠK Žilina

Nemčík Tomáš

MŠK Žilina

Nemcik1Zlepšil som sa v koncentrácii a sebavedomí nielen na ihrisku, ale aj mimo neho. Tréningy sú prispôsobené presne pre mňa, na to čo potrebujem zlepšiť a zároveň moje silné stránky posúvame na vyššiu úroveň. Sám si môžem zvoliť formu tréningu či rozhovor. Najviac som sa zlepšujem, keď rozvíjam  sebauvedomenie a viem na čom mám pracovať.  Rado vidí na futbale to, o čom iní ani netušia. Vidí všetko!

IMG 1571Nemcik v2

Sepsi OSK

Pavol Šafranko

Sepsi OSK

Ako prve by som chcel podakovat Radovi za trpezlivost ktoru mi venoval a za spolocneIMG 1794 straveny cas. Zacnem takto kedze som futbalista tak budeme rozpravat o futbale . Futbalov rozdelim na dve casti a to je fyzicka cast a mentalna. Myslim ze u nas na Slovensku nemame problem s fyzickym nastavenim hracov povedal by som ze nam to celkom ide no mentalna stranka zaostava. U mna to nebola vynimka no skor by som povedal ze som potreboval hlavne podotahovat veci. Verim v filozofiu ze ak sa clovek moze zlepsit o 1% tak to treba skusit. Ked som mal jednu z najvydarenejsich sezon vo svojej kariere v Skotskom Dundee United tak som hladal priestor ako sa zlepsovat. Napadli ma rozne veci no v tej chvili ma napadlo kontaktovat Rada Boceja. Mentalneho trenera , kamarata na rozpravanie,meSafranko2ntora pozitivneho myslenia nazvite si to ako chcete. Pocas roka ktory sme spolupracovali sa mi podarilo aplikovat rozne metody sustredenia, meditacie, odstranenie blokov ktore som mal len ja v hlave. Počas tohto roka sa mi podarilo prebojovat sa do Slovenskej fubalovej reprezentacie co je pre kazdeho hraca ta najvacsia cest. Odlisoval sa od vsetkych inych mentalnych coachov pristupom. Nevahal cestovat priamo do Skotska kde sme vsetky tie hodiny ktore sme stravili teoriou premenili na uzasnu prax ktora ma posnulu este o level vyssie. Som mu vdacny za kazdu minutu rozhovoru ktoru sme spolu stravili a verim ze tak ako mne pomoze dalsim nadejnym mladym sportovcom. Ďakujem

Puskás Academy

Jozef Urblík

Puskás Academy

Urblik2Nezabudnuteľné pre mňa bolo obdobie v Jihlave, keď sme vypadli do 2. ligy a chcel som zmenu. Po Radovej návšteve, rozhovoroch a tréningoch mi dokázal správne nastaviť moje "hodiny" a prišiel vytúžený prestup. Môj život sa zmenil a za to mu veľmi ďakujem!

 FC Nordsjaelland

Matej Vantruba

FC Nordsjaelland

 

Cítim sa omnoho lepšie, základom je uvedomiť si svoje prednosti a byť si vedomý svojích kvalít. IMG 2910Úsmevné bolo, keď som mal nakresliť sám seba  ako sa vnímam a pritom som bol 2x menší a chudší :) Prospelo mi to si to uvedomiť a zapracovať na sebe! Problémy, ktoré som mal sa nám podarilo vyriešiť. Teraz som so sebou spokojný, vyrovnaný aj vďaka Radovi :)

FK Železiarne Podbrezová

Richard Ludha

FK Železiarne Podbrezová

S Radom sme mali v klube prednášky o sebavedomí, strave, ako sa zlepšovať či sústrediť na svoj IMG 0835výkon. Pri individuálnych sedeniach sa sústredil iba na mňa a naučil ma ako zlepšiť to čo potrebujem. Podstatné bolo naučiť sa ako podať čo najlepší výkon a sústrediť sa iba na seba a to čo môžeš ovplyvniť.  Ďakujem za super spoluprácu!

FK Železiarne Podbrezová

Samuel Ďatko

FK Železiarne Podbrezová

Začal som sa v zápasoch viac koncentrovať na dôležité veci a odrazu mi všetko išlo lepšie a oveľa IMG 3481menej strácam lopty na mojej pozícii stredového hráča. Beh s maskou na očiach v lese bol super zážitok. Veľmi mi pomáha yoga, ktorú som sa naučil a často ju precvičujem.

FK Železiarne Podbrezová

Roland Galčík

FK Železiarne Podbrezová

Zistil som, že všetko je o mentálnom nastavení hráča, môže mať talent aký chce, ale najdôležitejšieIMG 0790 je mať veci usporiadané v hlave. Super človek, vždy pozitívne nastavený. Úsmev na trári mi vždy vyčarí spomienka, keď som behal so zavretými očami v lese a mal som strach, že nabúram do stromu. Pravidelne cvičím yogu a balančné cvičenia, čo mi pomáha podávať kvalitnejšie výkony!

FK Železiarne Podbrezová

Samuel Jenat

FK Železiarne Podbrezová

Spolupráca s Radom predčila moje očakávania. Pomáha mi objaviť moje silné IMG 5935stránky, priznať si nedostatky na ktorých pracujem individuálne podľa pripraveného plánu alebo na spoločnom tréningu. Táto spolupráca ma nesmierne obohacuje. 

MŠK Žilina

Mário Pečalka

MŠK Žilina

Radka poznám dlhé roky ešte ako spoluhráča a je naozaj dobré, že má skúsenosť z oboch strán. Viem ako pracuje na tom, aby sa on sám zlepšoval ako kouč, čo preto robí a jeho práca s hráčmi je veľmi jasná, zrozumiteľná a účinná k tomu, ak sa chce hráč rozvíjať. Je to správny človek, ktorý dokáže pomôcť a v tomto smere pomohol aj mne! Za mňa môžem povedať, že ste v správnych rukách!

FK Železiarne Podbrezová

Daniel Pavúk

FK Železiarne Podbrezová

Po určitom čase som sa začal cítiť sebavedomejšie a hlavne som sa začal viac koncentrovať v zápase. Najviac mi dali cvičenia na koncentráciu a tréningy na ihrisku, kde som pochopil aké sú moje zbrane a ako ich využiť v zápase. 

FK Železiarne Podbrezová

Ivan Rehák

FK Železiarne Podbrezová

Najviac čo mi utkvelo v pamäti je slovo sebarozvoj, ktoré ma Rado načil uviesť do praxe na sústredení v Turecku. Pred každým cvičením si vyberiem jednu vec, na ktorú sa chcem zamerať a neustále sa zlepšujem. Pred spaním robím dychové cvičenia, vďaka čomu mám lepší a kvalitnejší spánok, lepšie regenerujem a môžem podať kvalitnejší výkon. Po každom tréningu si dávam ľadový kúpeľ a všetky tieto veci robím pravidelne. Ďakujem.

AS Trenčín

Michal Hanek

AS Trenčín

Na Radovi sa mi páči že ide do hĺbky veci a priamo k problému, ktorý sa snaží riešiť. Má špecifický a osobitý prístup ku každému. Veľmi sa mi na ňom páči, že uplatňuje priamo v praxi na ihrisku svoje vedomosti a v tomto si myslím, že je na Slovensku nadčasový!

FK Železiarne Podbrezová

Miroslav Poliaček

FK Železiarne Podbrezová

Mentálny tréning považujem za minimálne rovnako dôležitý ako samotný tréning, aj vzhľadom na dobu ktorú žijeme. Mladí hráči sú ešte nevyzreté osobnosti a je nevyhnutné na nich vplývať aby sme z nich vychovali zdravých a sebavedomých jedincov, ktorí sa neskrývajú za nejakou maskou.  Aj najúspešnejší športovci na svete využívajú prínos efektívneho myslenia, tak prečo by sme to nevyužili aj my! 

matka Samuela Jenata

Andrea Jenatová

matka Samuela Jenata

"Rado má výborný pozorovací talent a to platilo aj v prípade nášho syna. Tréningy vždy "ušije" na mieru a v tomto smere je veľmi precízny. Oceňujeme aj jeho motivačný prístup a dodávanie chuti mladým hráčom na sebe pracovať. Citlivo vie pracovať s hráčom pri vyrovnávaní sa s tlakom okolia a práve vďaka nemu to dnes vie s rozvahou a nadhľadom zvládnuť aj náš syn. Jeho špecifický prístup k hráčovi pri práci s chybou bol viditeľný už po ich prvom stretnutí. Výsledky spoločnej a náročnej práce vidíme dnes v zmene koordinačných pohybov, v práci s loptou či rýchlosti, ale aj v mentálnom nastavení a pozitívnom prístupe k športovým povinnostiam, ktoré my ako rodičia len obdivujeme."

Chceš dosiahnuť viac?

Zavolaj a vyskúšaj prvý tréning zdarma.