O mne

Rok 1993. Školské ihrisko, malebné mesto na severe Slovenska, nádhernej krajiny v srdci Európy. V krajine tesne po revolúcii, prebúdzajúcej sa do svojej novej samostatnosti. 30 detí, rôznej výšky, váhy, talentu či ekonomických možností. Vášeň, radosť, nadšenie, hluk a rev. Tréning v plnom prúde. Netrafíš, bežíš. Nikto neodvráva, každý maká. Navonok bežné poobedie tej doby bez internetu a počítačov. Len navonok. V skutočnosti sa rodí myšlienka niečoho nového, veľkého, jedinečného. Uprostred davu malých Ronaldov, Romariov či Baggiov vyčnieva najmenší z nich, organizuje, usmerňuje, povzbudzuje svojich zverencov. Vedie tréningy, zháňa oblečenie, buduje ihriská, organizuje turnaje, vedie školskú ligu či prestupovú burzu (2 roky pred Bosmanovým pravidlom). Má 9 rokov.

 

Z bodu A do bodu B

Syn robotníka a predavačky, neskôr autor úspešného start-upu a biznismodelu. Od neprijatia za čističa podláh smerom k finančnej slobode a nezávislosti. Chlapec z ulice, čo postavil ich tisíce. Na vyhodenie v škole, neskôr s diplomom a akreditáciou z najväčšej športovej akadémia sveta. Kedysi tréner na dedine, dnes coach diamantov slovenského futbalu. Cez tri operácie kolena k funkčnému telu aj po kariére. Z 96 kg na 73 kg.

#nikdysanevzdávaj

Mentálny coach, tréner, biznisman, športovec a cestovateľ. Vedie, inšpiruje, motivuje, podporuje a pomáha.

Rok 1994. MS vo futbale v USA. Noc. Väčšina zápasov prebiehala v noci. Celkovo 53 zápasov počas 30 dní. Analýza. Prihrávky, zakončenia, 1 na 1 ... Hodnotenie, opäť analýza. Každý tím, každý hráč. Jednotlivo. Vo veku 10 rokov.
Už v tomto veku ma táto hra fascinovala a vždy som v nej videl niečo viac. Viac ako len herné schémy, rozostavenie či fyzickú stránku. Ako je možné, že raz hráč pokazí ľahkú prihrávku a inokedy zvládne ťažké zakončenie? A naopak. Ako na hojdačke, inak na začiatku zápasu, inak na konci. Inak keď vyhráva, inak keď prehráva. Inak proti slabým, inak proti silným.
Začal som bádať. Internet, knihy. Nič. Na Slovensku, v Čechách, v Rusku. Malé náznaky. Opäť USA, prvýkrát, druhýkrát, tretíkrát. O niečo lepšie. Najväčšie akadémie sveta, najlepší tréneri histórie. Výskumné centra spojených štátov. Mentálni tréneri, klasickí tréneri, kondiční tréneri, športoví psychológovia, fyzioterapeuti, lekári. 5 rokov bádania a hľadania. A našiel som... nič. Absolútne nič. Nájsť nič je ale viac, ako si dokážeme myslieť…

#všetkojevtebe

Ocitol som sa opäť mimo svoju komfortnú zónu.

Futbal je v hlave, časté vysvetlenie úspechov či prehier, najmä keď nevieme, čo a prečo sa stalo. Preto som sa rozhodol. Stať sa tou osobou, coachom, trénerom, ktorá otvorí dvere mnohým nepoznaným odpovediam, vyvráti roky nefungujúce mýty a bude robiť veci inak. Každá cesta na tréning, každý úspech či neúspech, každý deň začína i končí myšlienkou v hlave. Rovnako aj každú prihrávku, dotyk či súboj sprevádza vedomé či nevedomé fungovanie našej hlavy.
Je možné to zmeniť. Stačí mať otvorené oči a sledovať, čo sa na ihrisku deje, hoci sa zdanlivo nič nedeje. Vieme veľa o ľudskom tele aj ľudskej mysli, treba to využiť. Trénovať tak, ako budeme hrať. Uvedomelo.

#livecouching

Kto na to má?

Pre koho je tréning určený? Kto má na to? Všetci? Rozhodne nie. Odvaha robiť veci inak, vytrvalosť po neúspechu či pokora, keď sa darí, každodenná disciplína a tvrdá práca, vášeň a radosť z toho, čo robím. Najlepší predsa nemôžu byť všetci :)

Ing. Radoslav Bočej, MGCP

osobný tréner

#BYŤNAJLEPŠÍ 

Chceš dosiahnuť viac?

Zavolaj a vyskúšaj prvý tréning zdarma.